poniedziałek, Listopad 20, 2017

 • poniedziałek, 20 Listopad, 2017

  godz. 12:00
  Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego

  Data: 

  poniedziałek, 20 Listopad, 2017

  Godzina: 

  12:00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala Błękitna

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wezmą udział w obchodach Dnia Pracownika Socjalnego.
   
  W trakcie spotkania  pracownicy socjalni zostaną odznaczeni złotymi i srebrnymi  Medalami za Długoletnią Służbę. Jedna osoba zostanie odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Łącznie odznaczeniami państwowymi uhonorowanych  zostanie 18 osób.
   
  Ceremonii wręczenia odznaczeń dokona wojewoda wraz z wicewojewodą.
   
  Podczas spotkania przewidziane jest wystąpienie wojewody.
   
  Wojewoda obecny będzie do godziny 12:40. W dalszej części uroczystości  wojewodę reprezentował będzie wicewojewoda, który  dokona uroczystego wręczenia dyplomów uznania wojewody lubelskiego.
   
   
  ***
   
  Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Wprowadzone nowelizacją o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu z dnia 14 czerwca 1996 r. święto (podtrzymane w nowej ustawie z dnia 12 marca 2004 r.) stanowi formę wyróżnienia osób zaangażowanych w pracę na rzecz drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na rolę oraz znaczenie społeczne wykonywanej profesji. Stanowi również formę promowania zawodu pracownika socjalnego.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki
 • poniedziałek, 20 Listopad, 2017

  godz. 13:00
  Ceremonia honorująca Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

  Ceremonia honorująca Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

  Data: 

  poniedziałek, 20 Listopad, 2017

  Godzina: 

  13:00

  Miejsce: 

  Katolicki Uniwersytet Lubelski, Al. Racławickie 14, (CTW) – Aula 408

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie gościem honorowym   ceremonii wręczenia medali „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. 
   
  Podczas ceremonii wręczone zostaną:  medal i dyplomy honorowe „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.
   
  Ceremonia zakończy się o godzinie 14.15  wspólnym  zdjęciem uhonorowanych rodzin i gospodarzy uroczystości.
   
  Spotkanie zaczyna się od 13.00, ale ze względów bezpieczeństwa organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie z dowodem tożsamości i niewnoszenie dużych toreb/plecaków.
   
  ***
   
  Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata – najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne. Ludzie uznani za „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata” otrzymują specjalnie wybity medal z ich nazwiskiem, dyplom uznania oraz przywilej uwiecznienia ich nazwisk na Ścianie Honoru w Ogrodzie Sprawiedliwych w Yad Vashem, w Jerozolimie. Kapituła instytutu pamięci Jad Waszem przyznaje wyróżnienie osobom i rodzinom, które z narażeniem własnego życia ratowały Żydów z Holocaustu podczas II wojny światowej. Odznaczenia są nadawane w trakcie podniosłej ceremonii w Izraelu lub w kraju zamieszkania tej osoby, gdzie działają dyplomatyczni przedstawiciele Izraela. W ceremoniach tych często uczestniczą przedstawiciele miejscowego rządu lub władz lokalnych.

  Organizatorzy: 

  Ambasada Izraela w Warszawie