piątek, Marzec 17, 2017

 • piątek, 17 Marzec, 2017

  godz. 11.00
  Wręczenie aktów nadania obywatelstwa polskiego oraz odznaczeń państwowych

  Wręczenie aktów nadania obywatelstwa polskiego oraz odznaczeń państwowych

  Data: 

  piątek, 17 Marzec, 2017

  Godzina: 

  11.00

  Miejsce: 

  Lublin, Sala Kolumnowa LUW, przy ul. Spokojnej 4

  Opis wydarzenia: 

  Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wręczy 14 osobom (w tym 12 dorosłym i 2 dzieciom) mieszkającym na terenie województwa lubelskiego akty nadania obywatelstwa polskiego – przyznane przez Prezydenta RP. Wśród osób odbierających dokument uprawniający do otrzymania dowodu osobistego i zapewniający wszystkie przywileje związane z posiadaniem obywatelstwa polskiego jest 13 obywateli Ukrainy i 1 obywatel Białorusi - w większości z polskim pochodzeniem oraz małżonkowie obywateli polskich i studenci.
   
  Tego dnia zostaną również wręczone odznaczenia państwowe. Za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej, na rzecz społeczności lokalnej, a także za wzorowe wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej 22 mieszkańców województwa lubelskiego otrzyma złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi oraz medale za długoletnią służbę. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokona wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk.
   
   
  Uroczystość odbędzie się w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie z udziałem członków rodzin, znajomych i przyjaciół osób odbierających obywatelstwo i odznaczenia.
   
   

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 • piątek, 17 Marzec, 2017

  godz. 12.00
  Uroczystości w Bełżcu

  Uroczystości w Bełżcu

  Data: 

  piątek, 17 Marzec, 2017

  Godzina: 

  12.00

  Miejsce: 

  Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu, ul. Ofiar obozu 4

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek weźmie udział  w uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę pierwszych masowych deportacji Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu, które stanowiły początek „Aktion Reinhardt”.
   
  Podczas uroczystości wojewoda przejdzie do Niszy Ohel, miejsca upamiętnienia, gdzie złoży wiązankę kwiatów w hołdzie pomordowanym oraz wygłosi okolicznościowe przemówienie.
   
  W wydarzeniu udział zapowiedzieli sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku Tomasz Kranz, a także naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.
   
   

  Organizatorzy: 

  Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie