Aktualności

Minister Gowin na konferencji programowej Narodowego Kongresu Kształcenia w Lublinie

29.03.2017

„Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia” to temat dwudniowej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbywa się w Lublinie. Wśród przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego z Polski i zagranicy, którzy wzięli udział w spotkaniu obecni byli również   wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek.

100. rocznica urodzin prof. Włodzimierza Fijałkowskiego

28.03.2017

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości z okazji 100. rocznicy narodzin prekursora rozwoju psychologii prenatalnej, patrona Specjalistycznej Poradni Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin prof. dra hab. n med.

Jest decyzja wojewody o budowie S17

Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) czyli pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (wraz z węzłem), o długości ok. 20,2 km.
28.03.2017

- To jest ostatnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na drodze ekspresowej S17 z Lublina do Warszawy, ostatnie wydane przez Lubelski Urząd Wojewódzki dotyczące odcinka położonego w granicach naszego województwa. – powiedział podczas konf

Zamość stawia na rozwój

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk z wizytą u prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka
27.03.2017

W urzędzie miasta Zamość odbyło się spotkanie wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka i dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawła Gilowskiego z prezydentem miasta Zamość Andrzejem Wnukiem.
 

Spotkanie z mieszkańcami Komarowa i Miączyna

26.03.2017

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami powiatu zamojskiego, w gminach Komarów Osada i Miączyn, by przedstawić najważniejsze działania realizowane przez Rząd.

Strony