Aktualności

100. rocznica urodzin prof. Włodzimierza Fijałkowskiego

28.03.2017

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości z okazji 100. rocznicy narodzin prekursora rozwoju psychologii prenatalnej, patrona Specjalistycznej Poradni Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin prof. dra hab. n med.

Jest decyzja wojewody o budowie S17

Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) czyli pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (wraz z węzłem), o długości ok. 20,2 km.
28.03.2017

- To jest ostatnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na drodze ekspresowej S17 z Lublina do Warszawy, ostatnie wydane przez Lubelski Urząd Wojewódzki dotyczące odcinka położonego w granicach naszego województwa. – powiedział podczas konf

Zamość stawia na rozwój

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk z wizytą u prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka
27.03.2017

W urzędzie miasta Zamość odbyło się spotkanie wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka i dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawła Gilowskiego z prezydentem miasta Zamość Andrzejem Wnukiem.
 

Spotkanie z mieszkańcami Komarowa i Miączyna

26.03.2017

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami powiatu zamojskiego, w gminach Komarów Osada i Miączyn, by przedstawić najważniejsze działania realizowane przez Rząd.

Zagrożone unijne dziesiątki milionów. Wojewoda zaniepokojony zapóźnieniami samorządów

Zagrożone unijne dziesiątki milionów. Wojewoda zaniepokojony zapóźnieniami samorządów
24.03.2017

Na briefingu prasowym w czwartek 23 marca br. wojewoda lubelski Przemysław Czarek przedstawił informacje dotyczące głębokiego zaniepokojenia Ministerstwa Rozwoju stanem spraw związanych z lubelskimi Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi.

Strony