Aktualności

Coraz bliżej dobrej szkoły

konferencja prasowa w Kuratorium Oświaty w Lublinie
30.03.2017

Coraz bliżej dobrej szkoły – pod takim hasłem zorganizowana została konferencja prasowa w Kuratorium Oświaty w Lublinie, podczas której poinformowano o aktualnym stanie wprowadzania reformy edukacji na terenie województwa lubelskiego.

STOP pożarom traw

30.03.2017

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw, z których aż 90 proc. spowodowanych jest przez człowieka. W celu uświadamiania oraz edukowania jakie zagrożenia wiążą się z wypalaniem traw Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało kampanie o nazwie „STOP pożarom lasów”. W gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się briefing poświęcony tej inicjatywie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek, lubelski komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski oraz zastępca dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie Artur Pizoń.

Spotkanie z Górnikiem Łęczna

Wojewoda Przemysław Czarnek z trenerem i piłkarzami Górnika Łęczna
30.03.2017

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami Górnika Łęczna. Podczas spotkania rozmawiano o wchodzącym w decydująca fazę sezonie i ostatnich bardzo dobrych meczach zespołu z Lubelszczyzny.
 

Minister Gowin na konferencji programowej Narodowego Kongresu Kształcenia w Lublinie

29.03.2017

„Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia” to temat dwudniowej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbywa się w Lublinie. Wśród przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego z Polski i zagranicy, którzy wzięli udział w spotkaniu obecni byli również   wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek.

Historia Sienkiewicza w Muzeum w Woli Okrzejskiej

29.03.2017

18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza ze względu na przypadającą 170. rocznice urodzin pisarza i 100. rocznice jego śmierci. Z okazji tego wydarzenia Muzeum im.

Strony