AWF w Białej Podlaskiej rozpoczęła rok akademicki 2017/2018

09.10.2017

Z udziałem wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka odbyła sie uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Filii Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.
 
Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, służb mundurowych, delegaci zaprzyjaźnionych uczelni oraz duchowieństwo, z ks. kan. Andrzejem Biernatem na czele. Inaugurację zaszczycił również swoją obecnością prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Nie zabrakło też licznie przybyłych studentów I roku.
 
Tradycyjnie, po mszy świętej odprawionej w intencji studentów i grona pedagogicznego, uczestnicy akademickiego święta udali się do hali AWF, gdzie nastąpiły dalsze uroczystości. Ceremoniał wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz prezydium akademickiego rozpoczął główną część obchodów, w czasie której rektor dr hab. prof. AWF Andrzej Mastelarz i prorektor ds. Filii AWF prof. dr hab. Jerzy Sadowski powitali przybyłych gości. Zwracając się do rozpoczynających w tym roku swoją akademicką przygodę studentów, przedstawiciele władz  uczelni życzyli im wielu sukcesów w nauce oraz realizacji zamierzonych celów.
 
Tegoroczna inauguracja miała wyjątkowy charakter. Wicewojewoda Gmitruczuk, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odznaczył zasłużone osoby Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz wręczył Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego było również dobrą okazją do uhonorowania absolwentów uczelni, którzy przez lata studiów wyróżniali się niezwykłą pracowitością i zaangażowaniem w sprawy swojej Alma Mater. Najlepsze prymuski Filii AWF w Białej Podlaskiej otrzymały z rąk rektora AWF i prorektora ds. Filii AWF Medal im. prof. Zygmunta Gilewicza, który jest świadectwem ich wybitnych osiągnięć w nauce.
 
Na zakończenie uroczystości goście mieli okazję podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”, który jest ambasadorem kultury polskiej w kraju i za granicą.