Dzień Górnika w Cemex Polska. Medale dla pracowników

04.12.2017

W Chełmie pracownicy Cemex Polska świętowali Dzień Górnika. W uroczystych obchodach udział wziął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który wręczył Brązowy Krzyż Zasługi i  Medal Złoty za Długoletnią Służbę.
 
Za ofiarną działalność publiczną, niesienie pomocy innym oraz za działalność charytatywną Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Bożena Cieślik, natomiast za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:  Elżbieta Babiarz, Jacek Bodziachowski, Ryszard Borowiecki, Waldemar Doliński, Włodzimierz Frydrych, Zdzisław Frymus, Anna Gorzelak, Alojzy Grzywacz, Jolanta Jońska, Ryszard Kamiński, Halina Klekot, Stanisław Kolibabski, Andrzej Kondrowski, Ewa Królikowska, Henryk Łopuszyński, Teresa Niedzielska, Alicja Okońska, Zofia Pęzik, Jacek Smok, Barbara Szyszkowska, Bogumiła Woźniak, Stefan Zalasiński, Anna Żołądź.
 
 
Uroczysta akademia odbyła się w Chełmskim Domu Kultury. Wojewoda po odznaczeniu zasłużonych górników złożył im gratulacje i życzenia.
 
Gratuluję firmie Cemex Polska osiągnięć, serdecznie gratuluję inwestycji, które państwo uruchamiacie, tych naprawdę bezpiecznych warunków pracy, bo to jest rzeczywiście podstawa działalności branży górniczej. Serdecznie gratuluję państwu widoków na przyszłość i tych perspektyw, o których słyszeliśmy w wystąpieniu dyrektora. To jest niezwykle ważny zakład pracy dla województwa lubelskiego a szczególnie dla Chełma i okolic. Mam nadzieje że wszystkie działania, które w tym momencie są podejmowane przez rząd RP, w tym np. uruchomienie środków na dokończenie S 12 z Piask do Dorohuska, przyczynią się zdecydowanie do poprawy warunków pracy tego zakładu i do rozwoju tego zakładu w przyszłości, co jest priorytetem również działań rządu premier Beaty Szydło – powiedział wojewoda Czarnek.
 
W dalszej części spotkania zostały nadane stopnie górnicze przez Juana Carlosa Herrerę, prezesa Cemex Polska oraz Tadeusza Radzięciaka, członka zarządu Cemex Polska.