Koło Gospodyń Wiejskich w Zastawiu świętowało jubileusz 35-lecia

15.04.2018

Ponad 2000 lat temu wybitny rzymski filozof Marek Cyceron powiedział „Cultura animi philosophia est - kultura jest uprawą duszy”. Ta ponadczasowa starożytna myśl określa właśnie to, co panie robicie: kultywujecie wspaniałe dzidzictwo swoich matek i babek. Dodatkowo ubogacacie je we współczesny dorobek miejscowej społeczności. Taka postawa łączy lokalne społeczności i regiony. Sprawia, że możemy być dumni z tego, że mieszkając w tym pięknym miejscu, tworzymy jedną wspaniałą polską kulturę, na którą składa się wiele elementów – powiedział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk podczas jubileuszu 35-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Zastawiu.
 
Szczególną uwagę zwrócił na regionalne stroje, pieśni oraz zwyczaje, które świadczą o głębokim przywiązaniu do polskiej tradycji, historii i religi. – Jest dla mnie wielkim zaszczytem uczestniczyć w tak radosnym i wspaniałym jubileuszu. 35 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Zastawiu budzi szacunek, podziw i zachęca innych do działania. Serce też się raduje, gdy patrzymy na  przedstawicielki  kól gospodyń wiejskich z gminy Goraj i powiatu biłgorajskiego, które aktywnie krzewią lokalną kulturę. A kultura to uprawa. Jeśli dobrze uprawiamy to, co dał nam Pan Bóg, to zbieramy obfity plon – podkreślił.
 
Na zakończenie wicewojewoda Gmitruczuk wręczył jubilatkom dyplom uznania wojewody lubelskiego oraz życzył dużo zdrowia, zapału w kontynuacji pięknego dzieła oraz kolejnych jubileuszów.
 
W święcie Koła Gospodyń Wiejskich w Zastawiu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, duchowieństwo, zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich oraz krewni i znajomi.