Konsultacje Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)

07.11.2017

Uciążliwy telemarketer nęka Cię telefonami, oferując garnki, koce, pościel lub inne towary czy usługi w okazyjnej cenie, choć potem okazuje się, że są one horrendalnie drogie? Wypożyczalnia sprzętu sportowego prosi Cię o pozostawienie dowodu osobistego w zastaw, a firma, z którą zawierasz umowę chce go skopiować? Nie wiesz, co uprawnia przedsiębiorcę bądź urząd do żądania od Ciebie wielu Twoich danych osobowych? Nie jesteś pewien, czy masz wyrazić zgodę na zbieranie i wykorzystywanie Twoich danych?
 
Jeśli masz tego typu wątpliwości, zdając sobie sprawę m.in. z tego, jak groźnym zjawiskiem naszych czasów jest tzw. kradzież tożsamości, skorzystaj z pomocy eksperckiej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Zapytaj, jak masz się zachować w określonych sytuacjach, jakie są Twoje prawa.
 
 
W piątek 10 listopada 2017 r. odwiedź punkt konsultacyjny GIODO w Lublinie.
Godziny konsultacji: 11:00 – 14:00
Adres: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie,
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin, I piętro, Sala 100.
 
 
Pamiętaj, nowe prawo ochrony danych osobowych zwiększa Twoje uprawnienia, a GIODO daje nowe instrumenty, by Cię bronić. Już dziś zdobądź niezbędne informacje, odwiedzając specjalny punkt konsultacyjny dla obywateli, w którym będzie można uzyskać porady z dziedziny ochrony danych osobowych i uzyskać odpowiedź na pytania, m.in. takie jak:
 

  • jak się uchronić przed niechcianym telemarketingiem,
  • kto i kiedy może żądać od Ciebie kopii dokumentu tożsamości,
  • czym powinien Cię informować podmiot, który zbiera i wykorzystuje Twoje dane,
  • na czym polega prawo do przenoszenia danych.

 
GIODO zaprasza wszystkich chcących poznać swoje prawa w zakresie ochrony danych osobowych.
 
Zdobądź niezbędną wiedzę i bądź bezpieczny.