Spotkanie wielkanocne służb mundurowych i członków lubelskiej Solidarności

12.04.2017

W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji odbyło się spotkanie wielkanocne służb mundurowych. Wziął w nim udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
W spotkaniu uczestniczyli zwierzchnicy oraz przedstawiciele 17 służb mundurowych z województwa lubelskiego (komendanci, dyrektorzy, oficerowie, funkcjonariusze, pracownicy służb mundurowych), parlamentarzyści oraz inni zaproszeni goście.
 
Wicewojewoda przywitał wszystkich, po czym złożył wszystkim serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt zmartwychwstania pańskiego, szczególnie jednak podkreślając rolę tych, którzy bronią naszego kraju- Niech zmartwychwstały Chrystus chroni tych którzy dbają o bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju, bezpieczeństwo granic Rzeczpospolitej, ale również tych którzy w służbie ojczyzny dbają o bezpieczeństwo Polski za jej granicami. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi naszą ojczyznę, a wszystkich napełnia radością i pokojem. Radosnego Alleluja.
Błogosławieństwa zebranym udzielił Arcybiskup Stanisław Budzik metropolita lubelski oraz abp lubelsko-chełmski Abel.

Wicewojewoda spotkał się również, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, z członkami lubelskiej Solidarności, którym złożył najserdeczniejsze życzenia: radosnego przeżywania Świąt, miłości, otwarcia na siebie w domach rodzinnych i na drugiego człowieka.