Zwycięzcy konkursu "Świąteczna kartka" uhonorowani

12.04.2017

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda Robert Gmitruczuk spotkali się z wychowankami całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz podopiecznymi placówek wsparcia dziennego, funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego. W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda wręczył dyplomy dla dzieci, które zajęły czołowe miejsca w konkursie.
 
 Jury konkursu już wcześniej zdecydowało, że kartka Roksany Amelii Kusa zostanie wydrukowana przez drukarnię, a następnie wykorzystana, jako kartka świąteczna w ramach życzeń wielkanocnych wysyłanych przez wojewodę lubelskiego, wicewojewodę lubelskiego i dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
 
Już za kilka dni będziemy przeżywać radość z poranka wielkanocnego, radość Zmartwychwstania. Poranek, z którym związana jest zdecydowana większość prac, które napłynęły do wojewody lubelskiego w ramach konkursu. Ogromnie się cieszę z faktu, że zawsze z najważniejszymi świętami chrześcijańskimi związany jest szereg tradycji staropolskich, które budują naszą kulturę polską, naszą tożsamość narodową. Cieszę się ogromnie, że młodzi od najmłodszych lat w tę kulturę i w tę tradycję są zakorzeniani, tę tradycję, poprzez swoje przepiękne prace, rozwijają – podkreślił wojewoda.
 
Obok gratulacji, nie zabrakło także życzeń wielkanocnych, które wojewoda przekazał na ręce dzieci i ich opiekunów - Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, wszystkim opiekunom i nade wszystko gratuluję zwycięzcom, ale chcę powiedzieć, że wszyscy jesteście zwycięzcami tego konkursu, wszyscy za chwilę zostaniecie uhonorowani, dzięki panu prezesowi i lubelskiej „Pszczółce”. Zapraszam do udziału w tego rodzaju konkursach również w przyszłym roku, a na te Święta życzę Wam, Waszym rodzinom, opiekunom, wspaniałych i radosnych przeżyć, wspaniałego świętowania i wspaniałego Alleluja!
 
 
Lista zwycięzców
 
Kategoria wiekowa do 6-go roku życia:
I miejsce: Marcin Janiszek – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Komarnie
II miejsce: Alicja Dados – Rodzinny Dom im. Św. Dominika w Lublinie
III miejsce: Katarzyna Skorupka – Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym
 
Kategoria wiekowa: 7-12 lat:
I miejsce: Roksana Amelia Kusa – Dom Dziecka „Dworek” w Przybysławicach
II miejsce: Kornelia Słowik – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza - Rodzinka I w Lublinie
III miejsce: Filip Dudkiewicz – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęczowa Arka” w Krasnymstawie
 
Kategoria wiekowa: powyżej 13 roku życia:
I miejsce: Aleksandra Budynkiewicz – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza - Rodzinka I w Lublinie
II miejsce: Jagoda Radzka – Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łabuniach
III miejsce: Sandra Błaszczyk – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Janowie Lubelskim