piątek, Październik 6, 2017

 • piątek, 6 Październik, 2017

  godz. 12.30
  Wizyta szefów misji dyplomatycznych

  Wizyta szefów misji dyplomatycznych

  Data: 

  piątek, 6 Październik, 2017

  Godzina: 

  12.30

  Miejsce: 

  Zamek Lubelski, Lublin

  Opis wydarzenia: 

  Informujemy, że w dniach 6-8 października 2017 roku, na terenie województwa lubelskiego, będziemy gościć ambasadorów z ponad 30 państw, z różnych regionów świata.
   
  Szefowie misji dyplomatycznych akredytowani w Rzeczypospolitej Polskiej  przyjeżdżają na wspólne zaproszenie władz rządowych i samorządowych województwa. Głównym i zasadniczym celem wizyty, jaki stawiają przed sobą gospodarze odwiedzanego regionu, jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i walorów krajobrazowo-turystycznych regionu, tak aby goście stali się propagatorami tych wartości regionalnych wśród swoich współobywateli.
   
  Podczas pobytu na terenie województwa lubelskiego ambasadorowie odwiedzą Lublin, Zamość, Chełm oraz Kozłówkę i Kazimierz Dolny. Jednakże jedynym miejscem, gdzie planowane jest spotkanie z mediami to Lublin, podczas oficjalnego rozpoczęcia wizyty.
   
  Zbieranie akredytacji już się zakończyło. Z ramienia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego sprawę koordynuje Małgorzata Tatara , tel. (81) 74-24-447, 605-111-488.
   
  Akredytacje będą do odebrania w pierwszym dniu wizyty na Zamku Lubelskim w godz. 11.30-11.55. Na godz. 12.00, na dziedzińcu Zamku, przewidziany został briefing wojewody lubelskiego. Do godz. 12.15 wszyscy dziennikarze muszą przybyć do Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum na Zamku. Po tej godzinie, ze względów organizacyjnych, nie będzie możliwe dołączenie do uroczystości.
   
   
   
  ***
   
  Poniżej przedstawiamy wszystkie punkty wizyty, na których przewidziana jest obecność mediów.
   
  Lublin,
  Zamek Lubelski
   
  12.30-13.00  Uroczyste powitanie gości przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka, marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka.
                          Prezentacja multimedialna nt. Lublina i województwa lubelskiego.
   
  13.00-13.15  Koncert w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej
  I i II Stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie
   
  15.30-16.30  Zwiedzanie Starego Miasta (jedynie foto opp.)
   
  ***
   
  W sobotę 7 października br. ambasadorzy zwiedzą w Lublinie dwa zakłady: Ursus S.A. i Fabrykę Cukierków „Pszczółka”, w Zamościu Stare Miasto, zaś w Chełmie Państwową Wyższą Szkołę Zawodową – Centrum Studiów Inżynierskich. Następnego dnia (8 października) dyplomaci odwiedzą Muzeum na Majdanku oraz złożą kwiaty przed Mauzoleum. Ostatnimi punktami pobytu w województwie lubelskim będą wizyty w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. 

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki
  Urząd Miasta Lublin
  Urząd Marszałkowski
  Urząd Miasta Zamość
  Urząd Miasta Chełm
  Gmina Chełm
  Urząd Miasta Kazimierz Dolny
  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie