Kwiecień 2017

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
11.30
Briefing prasowy nt. rządowego programu 500+ w rok po wdrożeniu i nt. podsumowania akcji krwiodawstwa

Briefing prasowy nt. rządowego programu 500+ w rok po wdrożeniu i nt. podsumowania akcji krwiodawstwa

Data: 

wtorek, 4 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11.30

Miejsce: 

Sala nr 100, Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że jutro tj. we wtorek 04 kwietnia 2017 r. o godz. 11.30 w sali 100 Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (przy ul. Spokojnej 4) rozpocznie się briefing prasowy z udziałem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka, z-cy dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mariusza Kidaja oraz doradcy wojewody, pełnomocnika wojewody ds. rodziny Tomasza Pituchy. Spotkanie z mediami będzie miało na celu podsumowanie działania pierwszego roku rządowego programu 500+.
W drugiej części,  z udziałem dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Eugeniusza Torunia, podsumowana zostanie akcja zbierania krwi "SpoKREWnieni służbą". 

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki
 
 
11.15
Konferencja pt. "By nie zmarnować bogactwa młodości"

Konferencja pt. "By nie zmarnować bogactwa młodości"

Data: 

środa, 5 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11.15

Miejsce: 

Sala Kolumnowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4

Opis wydarzenia: 

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się konferencja pt. "By nie zmarnować bogactwa młodości" ... drogowskazy Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.
W przeddzień konferencji 4 kwietnia ok. godziny 11.55 wojewoda lubelski Przemysław Czarnek udzieli wypowiedzi dla zainteresowanych mediów na temat konferencji na tle przygotowanej wystawy. 
 
Szczegółowy plan konferencji:
 
11.15 - oficjalne otwarcie konferencji i wystawy
11.35 - dr hab. Alina Rynto, "Jakiego człowieka chciał wychować Prymas Tysiąclecia?"
11.55 - dr hab. Mieczysław Ryba, prof. KUL, "Kardynał Stefan Wyszyński patriota i mąż stanu"
12.15 - pokaz filmu pt: "Jan Paweł II i Prymas Wyszyński", następnie spotkanie z reżyserem Pawłem Woldanem.
13.45 - zakończenie konferencji
 
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa "Idącym ku przyszłości". Wystawa prezentuje obchody Sacrum Poloniae Milennium w istniejących wówczas dziecezjach polskich. Jest mało znanym dotąd zapisem fotograficznym świętowania wydarzeń z 1966 roku. Teksty na poszczególnych planszach są zaczerpnięte z nauczania Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

 
 
10.00
Wojewoda na treningu Górnika Łęczna

Wojewoda na treningu Górnika Łęczna

Data: 

czwartek, 6 Kwiecień, 2017

Godzina: 

10.00

Miejsce: 

Stadion Górnika Łęczna, al. Jana Pawła II 13

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odwiedzi piłkarzy Górnika Łęczna podczas treningu na ich stadionie. Wojewoda przekaże gratulacje dla drużyny po zwycięskim meczu z Arką Gdynia, gdzie zawodnicy Górnika Łęczna wygrali 4:2. Był to trzeci z rzędu mecz bez porażki ekipy Franciszka Smudy.

Organizatorzy: 

Górnik Łęczna
 
 
11.00
Wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Pozytywna Lubelszczyzna" oraz wręczenie ,,Patentu Pozytywnej Postawy"

Wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Pozytywna Lubelszczyzna" oraz wręczenie ,,Patentu Pozytywnej Postawy"

Data: 

czwartek, 6 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11.00

Miejsce: 

UMCS Sala Posiedzeń Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii ul. Narutowicza 12

Opis wydarzenia: 

W czwartek 6 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w sali posiedzeń (s. 56) Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS (przy ul. Narutowicza 12) rozpocznie się wręczenie nagród młodzieży biorącej udział w konkursie ,,Pozytywna Lubelszczyzna" oraz ,,Patentu Pozytywnej Postawy" z udziałem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka.
 
Następnie odbędzie się debata pt. ,,Pozytywiści lubelscy?".  Dyskusję organizuje fundacja Normalna Kultura przy wsparciu Instytutu Pedagogiki UMCS. Jest to część programu przywracania dziedzictwa pokolenia absolwentów Gimnazjum Lubelskiego z 1866 oraz lubelskich organiczników i społeczników XIX-wiecznych.
 
Wojewoda nie bierze udziału w dyskusji.
 
Dyskusja nie będzie miała charakteru ściśle naukowego. Jej celem jest przypomnienie o XIX-wiecznych lubelskich uczniach, którzy potem stali się luminarzami nauki, życia społecznego i literatury, współtwórcami pozytywizmu i realizatorami pracy organicznej. Interesuje nas zwłaszcza wpływ wspólnie spędzonych lat szkolnych na późniejszy dorobek Prusa, Ochorowicza, Suligowskiego, Świętochowskiego, Dolińskiego i innych.
 
Normalna Kultura stawia tezę, że możemy mówić o „pozytywistach lubelskich”. W węższym znaczeniu – biorąc pod uwagę formowanie się charakterów, światopoglądów i dążeń absolwentów z roku 1866. A także w szerszym sensie – mając na myśli XIX-wiecznych realizatorów postulatów pracy organicznej, pracy u podstaw, aktywizmu społecznego i rozwoju kulturalno-gospodarczego z Lublina i Lubelszczyzny.
 
Dyskusja odbędzie się w historycznym gmachu lubelskiej szkoły wojewódzkiej (gimnazjum lubelskiego), którego budowę i służbę lubelskiej edukacji przez 160 lat zawdzięczamy dziadkowi Marii Curie-Skłodowskiej, dyrektorowi Józefowi Skłodowskiemu i będzie poprzedzona wręczeniem przez Wojewodę Lubelskiego nagród w zorganizowanym przez fundację Normalna Kultura  konkursie „Pozytywna Lubelszczyzna” oraz wręczeniem „Patentu Pozytywnej Postawy”. Tytułu przyznawany jest przez fundację Normalna Kultura osobie z regionu, posiadającej wyjątkowy wkład w życiu obywatelskie, społeczne, gospodarcze lub naukowe i reprezentującej w postawie życiowej odwagę i wartości przydatne dla wspólnoty.
 
***
 
Prelegenci i dziennikarze mogą skorzystać z pojemnego, bezpłatnego parkingu na dziedzińcu Instytutu Pedagogiki (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie potrzeby).
 
Plan wydarzenia:
11.00-11.15 Wręczenie przez Wojewodę Lubelskiego w obecności Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS uczniom i studentom nagród (m.in. tablet i aparat cyfrowy) w konkursie „Pozytywna Lubelszczyzna”;
 
11.15-11.25 Wręczenie przez Wojewodę Lubelskiego „Patentu Pozytywnej Postawy”;
 
11.30-13.00 Dyskusja „Pozytywiści lubelscy?” (5-10 minutowa wypowiedź każdego z uczestników, dyskusja właściwa, ok. 12.45 pytania z Sali).
 
Dyskusja jest częścią projektu „Młodzieżowa Akademia Nowego Pozytywizmu”, współfinansowanego w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży przez Fundację Banku Zachodniego WBK.
 
Telefon kontaktowy do organizatorów: 733 130 722

 
 
13.00
Spotkanie informacyjne na temat II edycji Programu „Klub”

Spotkanie informacyjne na temat II edycji Programu „Klub”

Data: 

czwartek, 6 Kwiecień, 2017

Godzina: 

13.00

Miejsce: 

Sala kolumnowa, Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4

Opis wydarzenia: 

W czwartek 6 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (przy ul. Spokojnej 4) rozpocznie się spotkanie informacyjne z udziałem wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego i wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka.
 
Program „Klub” ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację Programu w 2017 roku przeznaczyło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie klubów na terenie całej Polski, które działają przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia.

 
 
 
16.00
Wizyta wojewody w gminie Nielisz

Wizyta wojewody w gminie Nielisz

Data: 

sobota, 8 Kwiecień, 2017

Godzina: 

16.00

Miejsce: 

Nielisz, budynek OSP

Opis wydarzenia: 

Informujemy że w dniu 08.04.2017 (sobota) odbędzie się kolejne spotkanie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z mieszkańcami województwa, tym razem w gminie Nielisz, w budynku OSP obok Hotel&Resort Marina. Początek o godz. 16.
 
W spotkaniu oprócz wojewody wezmą też udział poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, senator RP Jerzy Chróścikowski oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego oraz Lasów Państwowych.
 
Spotkanie ma na celu przekazanie mieszkańcom regionu informacji w zakresie spraw społecznych, gospodarczych, politycznych. Poruszone będą tematy związane z rolnictwem, w tym informacje na temat możliwości pozyskania środków przez rolników.

 
 
16.00
Uroczyste złożenie kwiatów na grobie śp. Edwarda Wojtasa

Uroczyste złożenie kwiatów na grobie śp. Edwarda Wojtasa

Data: 

niedziela, 9 Kwiecień, 2017

Godzina: 

16.00

Miejsce: 

Cmentarz komunalny przy ul. Lipowej (Sekcja 21A)

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Lipowej (Sekcja 21A) odbędzie uroczyste złożenie kwiatów w imieniu Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów na grobie śp. Edwarda Wojtasa. W uroczystości weźmie udział wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek.
 
Uroczystość organizowana jest z udziałem wojska. Po krótkiej modlitwie i złożeniu kwiatów na grobie śp. Edwarda Wojtasa zostanie odegrana melodia „Śpij kolego w ciemnym grobie…”.

 
 
18.00
Spektakl "Pasja" w Kodniu

Spektakl "Pasja" w Kodniu

Data: 

niedziela, 9 Kwiecień, 2017

Godzina: 

18.00

Miejsce: 

Kodeń, Bazylika św. Anny

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Bazylice św. Anny w Kodniu zostanie wystawiony spektakl pt. „Pasja”. W wydarzeniu weźmie udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Spektakl wystawi Koło Teatralne przy Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu. 

 
10
11
12
13
14
15
16
 
16.00
Obchody 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Obchody 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Data: 

poniedziałek, 10 Kwiecień, 2017

Godzina: 

16.00

Miejsce: 

Lublin ul. Krakowskie Przedmieście 42 Klasztor oo. Kapucynów

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w poniedziałek 10 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 przy Klasztorze oo. Kapucynów ul. Krakowskie Przemieście 42 rozpoczną się Obchody 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zorganizowane przez Społeczny Komitet Obchodów 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
 
Program uroczystości:
 
Część I
 
16.00  – złożenie  kwiatów przez przedstawicieli Społecznego Komitetu: Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dowódcę Garnizonu Lublin, Przewodniczącego Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność” pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42.
 
Przedstawiciele Społecznego Komitetu, w tym wojewoda, składają wspólny wieniec w asyście żołnierzy.
 
Część II
 
16.30 – uroczystość na Placu Teatralnym z zachowaniem ceremoniału wojskowego:
·        złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin,
·        odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej przez orkiestrę wojskową,
·        powitanie uczestników uroczystości,
·        odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej (odezwę odczyta p. Teresa Misiuk)
·        wykonanie pieśni „Quo vadis Domine” przez chór Tibi Papa z  Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II  w Lublinie,
·        apel pamięci:  odczytanie 96 nazwisk Ofiar katastrofy smoleńskiej przez dwójkę uczniów, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, zapalenie  96 zniczy przez harcerzy z ZHP, ZHR, Zawiszaków oraz uczniów klas mundurowych z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Lublinie oraz Centrum Szkół Mundurowych  w Zamościu,
·        salwa honorowa,
·        odegranie melodii „Śpij Kolego w ciemnym grobie”.
 
Część III
 
godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej pod przewodnictwem  Abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego  w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski   przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie.
 
Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele MB Królowej Polski. Odegranie na trąbce melodii „Cisza”.

 
 
10:00
Spotkanie Wielkanocne w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Spotkanie Wielkanocne w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Data: 

wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Godzina: 

10:00

Miejsce: 

Sala Kolumnowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie

Opis wydarzenia: 

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek spotka się z pracownikami administracji rządowej z okazji Świąt Wielkanocnych. Uroczystość odbędzie się we wtorek, 11 kwietnia 2017 roku, o godz. 10.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
 
Zaproszenie na uroczystość otrzymali również m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych z woj. lubelskiego, uczelni wyższych z regionu oraz służb mundurowych.  
 
Uroczystość otworzy ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Przewidziano także wystąpienie wojewody lubelskiego.

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 
 
12:00
Spotkanie wielkanocne w Kuratorium Oświaty w Lublinie

Spotkanie wielkanocne w Kuratorium Oświaty w Lublinie

Data: 

wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Godzina: 

12:00

Miejsce: 

Kuratorium Oświaty w Lublinie. ul. 3 Maja 6, sala konferencyjna nr 217 na II piętrze

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w spotkaniu wielkanocnym  w Kuratorium Oświaty w Lublinie.
 
W programie wydarzenia:
· wystąpienie kurator oświaty
· wystąpienie wojewody lubelskiego
wspólna modlitwa
- poczęstunek wielkanocny

 
Spotkanie będzie okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych.

Organizatorzy: 

Lubelskie Kuratorium Oświaty
 
 
13:00
Spotkanie wielkanocne w TVP 3 Lublin

Spotkanie wielkanocne w TVP 3 Lublin

Data: 

wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Godzina: 

13:00

Miejsce: 

Lublin, Studio TVP , ul. Raabego 2, aula 305

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w spotkaniu Wielkanocnym TVP 3 Lublin.

Organizatorzy: 

TVP 3 Lublin
 
 
14:00
Spotkanie wielkanocne w Studiu Muzycznym Radia Lublin

Spotkanie wielkanocne w Studiu Muzycznym Radia Lublin

Data: 

wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Godzina: 

14:00

Miejsce: 

Polskie Radio Lublin

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w spotkaniu wielkanocnym Radia Lublin.

Organizatorzy: 

Polskie Radio Lublin
 
 
15:00
Podsumowanie konkursu plastycznego „KARTKA WIELKANOCNA”

Podsumowanie konkursu plastycznego „KARTKA WIELKANOCNA”

Data: 

wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Godzina: 

15:00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Sala Kolumnowa

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk spotkają się ze zwycięzcami i  uczestnikami konkursu plastycznego „Kartka wielkanocna”.
 
Podczas spotkania nastąpi podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz osobom wyróżnionym.
Wizyta w Urzędzie będzie również doskonałą okazją do poznania jego historii oraz przybliżenia dzieciom zadań realizowanych przez wojewodę i administrację zespoloną w województwie.
 
***
 
Konkurs Wojewody Lubelskiego adresowany był do wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz wychowanków placówek wsparcia dziennego, funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego.
Uczestnicy konkursu mieli  za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać jedną Kartkę Wielkanocną w formacie A4 (jednostronną), inspirowaną tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Dopuszczalnymi technikami było: malowanie i rysowanie. W konkursie brały udział tylko prace wykonane indywidualnie, które nie naruszały żadnych praw autorskich.

 
Od 10 kwietnia w holu głównym Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4 będzie można podziwiać efekty zaangażowania i aktywności młodych ludzi.
 

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 
 
12:00
Spotkanie wielkanocne służb mundurowych województwa lubelskiego

Spotkanie wielkanocne służb mundurowych województwa lubelskiego

Data: 

środa, 12 Kwiecień, 2017

Godzina: 

12:00

Miejsce: 

Sala Konferencyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ul. Narutowicza 73

Opis wydarzenia: 

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk weźmie udział w spotkaniu wielkanocnym służb mundurowych.

Organizatorzy: 

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
11:00
Podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami lubelskich samorządów

Podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami lubelskich samorządów

Data: 

wtorek, 18 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11:00

Miejsce: 

Sala Kolumnowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie

Opis wydarzenia: 

We wtorek 18 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbędzie się uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami 12. lubelskich samorządów, dotyczących podjęcia współpracy w zakresie dalszej gazyfikacji województwa lubelskiego.
 
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego oraz przedstawiciele Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa. Gospodarzem spotkania będzie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie przedstawienia nowej struktury organizacyjnej PSG jako Narodowego Operatora Systemu Dystrybucyjnego Gazu, rozwoju sieci gazowej i możliwości gazyfikacji kolejnych gmin oraz likwidacji "białych plam" na mapie gazowej regionu poprzez dostarczanie gazu skroplonego LNG, w ramach budowy tzw. wyspowych stacji regazyfikacji LNG, w miejscach oddalonych od tradycyjnej sieci gazowej.
Ścisła współpraca Spółki z samorządami to realizacja zarówno rządowej polityki zrównoważonego rozwoju, polegającej na likwidacji barier cywilizacyjnych, jak też nowej strategii Spółki na lata 2016-2022.

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Polska Spółka Gazownictwa
 
 
 
 
 
 
12.00
77. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

77. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Data: 

niedziela, 23 Kwiecień, 2017

Godzina: 

12.00

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w niedzielę, 23 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 przy ul. G. Narutowicza 6 w Kościele Pobrygidkowskim w Lublinie wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk weźmie udział w obchodach 77. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, upamiętniającej zamordowanych przez NKWD w 1940 r. oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza  i Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej oraz innych służb państwa polskiego.
 
Program uroczystości:
 
12.00 Msza Święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej z poświęceniem tablicy epitafijnej ppor. Jerzego Jana Burdzińskiego, zamordowanego w 1940r. W Katyniu, z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej
 
13.15 Przejazd autobusami na ul. Głęboką
 
13.30 -Uroczystości przy pomniku Ofiar Katynia z zachowaniem ceremoniału wojskowego
-Odegranie hymnu państwowego, powitanie uczestników uroczystości, wystąpienia okolicznościowe
-występ młodzieży Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego- opiekuna pomnika Ofiar Katyńskich
-Apel pamięci
-Salwa honorowa
-Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
-Odegranie pieśni „Śpij kolego...”

 
 
17.00
Gala otwarcia „V Lubelskiej Retrospektywy Filmów Dokumentalnych Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

Gala otwarcia „V Lubelskiej Retrospektywy Filmów Dokumentalnych Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

Data: 

niedziela, 23 Kwiecień, 2017

Godzina: 

17.00

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w niedzielę, 23 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w „V Lubelskiej Retrospektywy Filmów dokumentalnych Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, która odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Organizatorem Retrospektywy są: Stowarzyszenie Odra-Niemen oddział lubelski, Stowarzyszenie Trzy Kropki. Wojewoda lubelski podczas gali odznaczy osoby medalem Pro Patria.

 
 
19.00
W hołdzie św. Bratu Albertowi

W hołdzie św. Bratu Albertowi

Data: 

niedziela, 23 Kwiecień, 2017

Godzina: 

19.00

Miejsce: 

Puławy, Kościół Miłosierdzia Bożego, ul, Kowalskiego 1

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w niedzielę 23 kwietnia 2017 o godz. 19.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) wojewoda lubelski Profesor Przemysław Czarnek wysłucha "Mszy koronacyjnej C-DUR" Wolfganga Amadeusza Mozarta w hołdzie Św. Bratu Albertowi w 150. rocznicę powstania Powiatu Puławskiego. Mszę wykona Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

 
24
25
26
27
28
29
30
 
12.00
I Posiedzenie Rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

I Posiedzenie Rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

Data: 

poniedziałek, 24 Kwiecień, 2017

Godzina: 

12.00

Miejsce: 

Lubelski Oddział NFZ ul. Szkolna 16

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w siedzibie lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie (przy ul. Szkolnej 16) rozpocznie się I Posiedzenie Rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z udziałem wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka. Wojewoda lubelski wręczy radnym akty powołania na członka Rady Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekaże podczas posiedzenia informacje na temat zadań i funkcjonowania Oddziału, aktualnej sytuacji w kontraktowaniu świadczeń opieki zdrowotnej na rok 2017 i na lata następne.
 
Wypowiedzi dla mediów zostały przewidziane na ok. 10 minut przed rozpoczęciem posiedzenia na holu II piętra. Na początku posiedzenia możliwe foto-opp.

 
 
15.00
Finanse publiczne a rozwój gospodarki – in memoriam profesor Zyta Gilowska

Finanse publiczne a rozwój gospodarki – in memoriam profesor Zyta Gilowska

Data: 

poniedziałek, 24 Kwiecień, 2017

Godzina: 

15.00

Miejsce: 

Lublin, KUL JP II

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w poniedziałek 24 kwietnia 2017 o godz. 15.00, w sali 114 Centrum Transferu Wiedzy na KUL JP II, wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek weźmie udział w sesji wspomnieniowej konferencji pt. „Pani Profesor dr hab. Zyta Gilowska – działacz polityczny, Wicepremier, Minister Finansów, Członek Rady Polityki Pieniężnej, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania KUL”. Moderatorami będą prof. dr hab. Jerzy Żyżyński i prof. dr hab. Marian Żukowski. 
 
Program konferencji na stronie: http://www.kul.pl/kfp-2017,17979.html

 
 
9.00
Powołanie Anny Strzyż na zastępcę Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Powołanie Anny Strzyż na zastępcę Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Data: 

poniedziałek, 24 Kwiecień, 2017

Godzina: 

9.00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki, Gabinet Wojewody

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w poniedziałek 24 kwietnia 2017 w gabinecie wojewody przy ul. Spokojnej 4 wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wręczy powołanie pani Annie Strzyż na zastępcę Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
 
Anna Strzyż to między innymi kierownik i dyrektor w latach ubiegłych Sekcji Żywności Żywienia i Przedmiotów Użytku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kraśniku. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. 

 
 
 
8.45
Powołanie konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii

Powołanie konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii

Data: 

środa, 26 Kwiecień, 2017

Godzina: 

8.45

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki, Gabinet Wojewody

Opis wydarzenia: 

26.04.2017 o godz. 8.45 wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wręczy nominację w gabinecie wojewody Krzysztofowi Paprocie do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie radioterapii onkologicznej z dniem 1 maja 2017 r. na okres 5 lat.
 
Krzysztof Paprota tytuł dra nauk medycznych uzyskał w 1995  roku na Wydziale Lekarskim AM w Lublinie. Jest między innymi członkiem European Society for Therapeutic Radiology and Oncology i American Society for Therapeutic Radiology and Oncology. Od 2002 rok był przez dwie kadencje przewodniczącym Oddziału Lubelskiego Towarzystwa Onkologicznego. Aktualnie pełni funkcję kierownika Zakładu Radioterapii w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie.

 
 
9.00
Spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży RP

Spotkanie Rady Dzieci i Młodzieży RP

Data: 

środa, 26 Kwiecień, 2017

Godzina: 

9.00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala kolumnowa

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w środę, tj. 26 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4, w Sali Kolumnowej, rozpocznie się spotkanie z udziałem przedstawicieli dzieci i młodzieży, organizacji pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta i wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka.
 
Spotkanie ma na celu skonsultowanie z organizacjami pozarządowymi projektu ustawy o Radzie Młodzieżowej Rzeczpospolitej Polskiej, w trakcie którego młodzi ludzie mogliby podzielić się opiniami i uwagami dotyczącymi realizacji takiej inicjatywy. Projekt ustawy dostępny jest na stronie internetowej  Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 
 
11.00
Konferencja "Zapobieganie bezdomności zwierząt. Dobre i złe praktyki. Rekomendacje"

Konferencja "Zapobieganie bezdomności zwierząt. Dobre i złe praktyki. Rekomendacje"

Data: 

czwartek, 27 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11.00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala Błękitna

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w czwartek, tj. 27 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4, w Sali Błękitnej, rozpocznie się konferencja „Zapobieganie bezdomności zwierząt. Dobre i złe praktyki. Rekomendacje”, w której udział wezmą dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego Paweł Gilowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, lubelski wojewódzki lekarz weterynarii Paweł Piotrowski.
 
Organizatorem konferencji jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Lubelski Urząd Wojewódzki, Najwyższa Izba Kontroli oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii.
 
W czasie przerwy kawowej przewidziana jest konferencja prasowa w Sali nr 100, I piętro.

 
 
Program konferencji:
 
10.30 - rejestracja gości
 
11.00 - przywitanie gości
Pan Paweł Gilowski – Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
 
11.20 - referat „Bezdomność zwierząt w świetle kontroli NIK. Rekomendacje”
Pan Krzysztof Kwiatkowski - Prezes Najwyższej Izby Kontroli
 
11.40 - referat „Bezdomność zwierząt w województwie lubelskim. Rola Inspekcji
Weterynaryjnej w ochronie zwierząt”
 
Pan Paweł Piotrowski - Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii
12.00 - referat „Dobre praktyki w realizacji programu zapobiegania bezdomności zwierząt”
 
Pani Emilia Szwonder - Naczelnik Wydziału Spraw Zwierząt. Biuro Ochrony Środowiska Urzędu M. ST. Warszawy
 
12.20 - przerwa kawowa (w czasie przerwy - konferencja prasowa w pokoju nr 100, I piętro)
 
12.50 - referat „Opieka nad zwierzętami w gminie Myszków”
Pan Włodzimierz Żak - Burmistrz Miasta Myszków
 
13.10 - referat „Aktualna sytuacja zwierząt bezdomnych w woj.lubelskim”.
Pan Zdzisław Małysz - Inspektor d/s ochrony zwierząt. Straż Ochrony Zwierząt Lublin.
 
13.30 – dyskusja
 
14.20 - podsumowanie konferencji
Pani Anna Krzywicka - Departament Środowiska Najwyższa Izba Kontroli

 
 
11.00
Uroczystość wręczenia nagrody „Laur Konserwatorski 2017”

Uroczystość wręczenia nagrody „Laur Konserwatorski 2017”

Data: 

piątek, 28 Kwiecień, 2017

Godzina: 

11.00

Miejsce: 

Teatr Stary ul. Jezuicka 18

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w piątek 28 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00  przy ul. Jezuickiej 18 w Teatrze Starym w Lublinie rozpocznie się uroczystość wręczenia nagrody „Laur Konserwatorski 2017”, w której weźmie udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Magdalena Gawin, wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek, wicewojewoda Robert Gmitruczuk, lubelski wojewódzki konserwator zabytków dr Dariusz Kopciowski.
 
Program uroczystości:
11.00 –otwarcie uroczystości
11.15 – „Tajemnice początków Lublina” – referat okolicznościowy dra hab. Jacka Chachaja
11.35 – projekcja filmu, ogłoszenie wyników konkursu Laur Konserwatorski 2017
12.10 – wręczenie złotych i srebrnych odznak „Za opiekę nad zabytkami”
12.40 występ kwartetu gitarowego przygotowanego przez stowarzyszenie „W Stronę Sztuki”
12.55 – koktajl okolicznościowy
13.30 – pokaz zabytkowych pojazdów przy współpracy z automobilklubem lubelskim (Rynek Starego Miasta w Lublinie)

 
 
9.00
„Strażak uczy ratować” - inauguracja akcji edukacyjnej

„Strażak uczy ratować” - inauguracja akcji edukacyjnej

Data: 

piątek, 28 Kwiecień, 2017

Godzina: 

9.00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

Opis wydarzenia: 

Informujemy, że w piątek 28 kwietnia 2017 roku o godz. 9.00  przy ul. Spokojnej 4 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Sali Kolumnowej  zostanie zainaugurowana akcja edukacyjna „Strażak uczy ratować”, w której weźmie udział wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk.
 
Organizatorem kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” jest Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Lublinie we współpracy z komendami powiatowymi i miejskimi państwowej straży pożarnej z terenu woj. lubelskiego. Jest ona dedykowana dla nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego, podstawowego i ponadgimnazjalnego z terenu naszego województwa.
 
Kampania ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wreszcie wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie. 

 
 
 
 
Błąd zapytania